ارتباط موثر و تاثیرگذار

بشر به عنوان یک موجود اجتماعی از ابتدای خلقت سعی در برقراری ارتباط با اطراف خود و همنوعان خود داشته است. این اتفاق در ابتدای تولد به صورت غریزی با گریه ، خنده ، نق زدن و… و کم کم با آموزشهایی که می‌بیند توسط کلام ، زبان بدن و … به صورت آگاهانه رخ می‌دهد.

اما چه نکات کلیدی می‌تواند ما را در برقراری یک ارتباط موثر کمک کند؟

اولین قدم برای برقراری ارتباط موثر با دیگران ، توانایی برقرار کردن ارتباط موثر با خودمان است! بله درست خواندید. ارتباط موثر با خودمان. همه ما آدمها در طول شبانه روز به صورت مقطعی با خودمان در حال گفتگو هستیم. این گفتگو گاه به صورت صامت و درونی است و گاهی حتی با صدای نسبتا بلند است.

 اینکه ما چطور با خودمان صحبت می‌کنیم ، با ارتباط موثر با دیگران ارتباط مستقیم دارد. کسانی که عزت نفس پایینی دارند معمولاٌ در صحبت کردن با خود “خویش گفتاری”، دچار ضعف هستند و اغلب از واژه های نامطلوب استفاده می‌کنند. مثلا کسی که قصد دارد امروز چند کار مهم را انجام دهد را تصور کنید.

مدل خویش گفتار شماره یک : یه روز دیگه هم اومد پاشم برم دنبال بدبختی ها و گرفتاری های امروز توی این اداره های بی‌خود به بدبختیام برسم!

مدل خویش گفتار شماره دو : چه روز خوبی. امروز باید برم چندتا کار اساسی رو انجام بدم و ذهنم رو آزاد کنم تا دیگه بهشون فکر نکنم.

مطمئنا خویش گفتار مدل شماره یک ، همانطور که با خودش یک ارتباط درستی ندارد ، به سختی می‌تواند با اطرفانش هم ارتباط درستی برقرار کند چه برسد به برقراری یک ارتباط موثر.

در هر ارتباط سالم اگر بتوانید به دو نکته مهم توجه کنید و این دو نکته را رعایت کنید بخش اعظمی از کار را انجام داده اید :

1-         رعایت حریم شخصی

2-         جلب اعتماد طرف مقابل

رعایت حریم شخصی

رعایت حریم شخصی یعنی اینکه بدانیم به صورت فیزیکی تا چه اندازه به طرف مقابلمان نزدیک شویم یا در کلام تا کجا حق داریم جلو برویم.

برای مثال وقتی باکسی دست می‌دهید و فرد مقابل شما را به طرف خود نمی‌کشد یا در برابر اینکه شما او را به سمت خود بکشید مقاومت می‌کند ، به هیچ عنوان اقدام به روبوسی یا در آغوش گرفتن فرد نکنید. حریم شخصی برای آن فرد نهایتا تا دست دادن شما تعریف شده است.

در آغوش گرفتن فرد نکنید. حریم شخصی برای آن فرد نهایتا تا دست دادن شما تعریف شده است.

سوالاتی از قبیل: حقوق ماهانه ات چه قدر است؟، خرج زندگیتان چه قدر است؟، چرا ازدواج نمیکنی؟ ، چرا بچه دار نمیشوی؟ ، سوالاتی در خصوص بارداری (مرد از زن) ، سن و سال ،شغل پدر و مادر و… اینها نمونه های سوالاتی است که با پرسیدن این سوالات شما به خصوصی ترین حریم شخصی هر فرد وارد می‌شوید و ابدا نباید در یک ارتباط موثر از این مدل سوال ها بپرسید. سعی کنید برای صحبت ابتدا از مسائل کلی مثل آب و هوا ، ترافیک و… شروع کنید و سعی کنید مسائلی را عنوان کنید که قطع به یقین می‌ دانید طرف مقابل نیز با شما هم نظر است. مثلا وقتی باران می آید میتوانید بگویید :چه هوای بارانی شده (اصلا واژه بارانی خوب یا بد را بکار نبرید. اگر شما با هوای بارانی حالتان خوب است هیچ تضمینی وجود ندارد که طرف مقابل شما خاطره‌ی بدی از یک هوای بارانی نداشته باشد.)   بیان جملاتی که او نیز آنها را تایید کند به برقراری یک ارتباط موثر بسیار کمک می‌کند. 

به عنوان یک تکنیک کاربردی حسن جویی کنید “یعنی  هر آنچه در ظاهر فرد در نگاه اول برای شما جذاب است را به او بگویید”

 

جلب اعتماد کردن

 یعنی بتوانید با کلام و همچنین حفظ رعایت حریم شخصی وی ، فرد در کنار شما احساس امنیت کند. یکی از راه هایی که باعث می‌شود فرد به شما اعتماد کند این است که وقتی حرفی می‌زند احساس کند شما حرفش را بخوبی می‌فهمید و یادتان باشد برای اینکار اصلا و ابدا حق قضاوت و اظهار نظر شخصی ندارید. مثلا زنی که از خیانت همسرش با شما صحبت می‌کند برای اینکه احساس کند شما واقعا عمق ماجرا را فهمیده و درک می‌کنید می‌توانید بگویید بله واقعا خیانت خیلی خطای دردناک و بدی است. اما به هیچ عنوان حق ندارید از جملاتی نظیر : مردها همه همینطور هستند یا ببین چه قدر ازت خیری بهش نرسیده که بیرون از خونه سرش گرم شده و… استفاده کنید.

نکته بسیار مهم و کلیدی بعدی در برقراری یک ارتباط موثر استفاده از کلماتی است که طرف مقابل شما در صحبتهایش از آنها زیاد استفاده کرده است. مثلا وقتی خریداری نزد شما می آید و در کلامش مدام از خدمات پس از فروش یا گارانتی صحبت می‌کند این یعنی اینکه یکی از دغدغه های اساسی فرد، گارانتی وخدمات پس از فروش است پس حتما روی محصولاتی مانور دهید که خدمات پس از فروش و گارانتی مطمئن دارد.

خیلی وقتها ما در حین ارتباط ، با موضوعی که فرد مقابل بیان می کند موافق نیستیم و نظری متفاوت از وی داریم. این بسیار مهم است که به هیچ عنوان گارد و مخالفت آشکارا نکنیم. با جملاتی نظیر نظر شما قابل احترام است ، فرمایش شما متین است من در این خصوص معتقدم که….. نظر خودتان را ابراز دارید. همچنین گاهی فرد از شما درخواستی می‌کند که شما نمی‌توانید یا نمی‌خواهید انجام دهید. در این مواقع اصطاحا “نه گفتن” را کادو کنید و به وی بدهید. مثلا از جملاتی نظیر ” خیلی دلم میخواست میتونستم این درخواست رو قبول کنم اما متاسفانه در حال حاضر امکان پذیر نیست ” یا ” متاسفم که نمیتونم به این درخواست شما پاسخ مثبت بدم اما خوشحال میشم بتونم کار دیگه که در توانم باشه براتون انجام بدم ” مخالفتتان را اعلام کنید. یادتان باشد نه نگفتن نباید از روی لج ، ناراحتی ، عصبانیت و.. باشد.  برای یک نه گفتن باید برهان خودتان را داشته باشید. شما نه می‌گوئید چون قصد ندارید عزت نفستان را از دست دهید. نه می‌گوئید چون قصد ندارید در تله روانی مهرطلبی (آره گفتن به هرقیمتی برای جذب محبت یا توجه دیگران) گیر کنید. برای اینکه بتوانید براحتی نه بگوئید کلا در پاسخ دادن عجله نکنید حتی برای آره گفتن. می‌توانید زمان بخرید یعنی مثلا می‌گوئید برای اینکه بتوانم پاسخ دقیقی به شما بدهم نیاز به 2 روز زمان دارم (زمان دقیق) یا باید با همسرم ، پدرم، خواهرم (خانواده) مشورت کنم و از همه مهمتر اینکه جواب قاطع دهید. یعنی یا یک نه محکم یا یک آره محکم و یا یک پیشنهاد جدید که آن هم باید به صورت محکم و قاطعانه بیان شود.

مطالب مرتبط

محصولات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه

سبدخرید

بستن (Esc)

ورود

بستن (Esc)

دکمه اسکرول به بالا
Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest Telegram