پنج نکته از کنجینه ضمیر ناخوداگاه
سید امان الله حکیم

سید امان الله حکیم

5 نکته کلیدی در ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه همانطور که میدانید بخش اعظم، قدرتمند و بدون تفکر از شخصیت هر انسان را تشکیل میدهد. ویژگی های این بعد از شخصیت میتواند هم بعنوان محدودیت دیده شود و هم بعنوان یک نقطه قوت. 5 ویژگی ضمیر ناخودآگاه که میتوان از آنها برای راحت تر رسیدن به اهداف استفاده کرد عبارتند از :

نکته اول | ضمیر ناخودآگاه درک درستی نسبت به شوخی و جدی ندارد و هر چه که ببیند و یا بشنود را باور میکند. یعنی چی؟

یعنی وقتی شما به خودتون برچسب “منِ بدبخت” یا منِ بیچاره میزنید ناخودآگاه شما می پذیرد که شما بدبخت و یا بیچاره هستید. همین موضوع به صورت برعکس هم امکان پذیر است. وقتی شما خودتان را ثروت مند، خوشبخت، سلامت و … می پندارید ضمیر ناخودآگاه شما نیز این موضوع را باور میکند.

نکته دوم | اما باور کردن یا نکردن ضمیر ناخودآگاه چه فایده ای دارد و چرا اینقدر مهم است؟

پاسخ این سوال دقیقا دومین ویژگی مهم ضمیر ناخودآگاه است که هر وقت چیزی را پذیرفت و باور کرد تمام توان و امکانات را بسیج می‌کند تا این موضوعی که شما در ذهن خود باور کرده اید را جامه عمل بپوشاند (قانون جذب از همینجا شروع میشود) اقای کُنراد هیلتون موسس هتل های زنجیره‌ای هیلتون کارگر ساده یک هتل بود که شب ها بعد از رفتن رئیسِ هتل به خانه، وقتی برای نظافت اتاق به دفتر رئیس میرفت کت رئیسش را میپوشید و پشت میز رئیس می نشست و ادای رئیس بودن را در می آورد! اصطلاحا هتل بازی میکرد! حالا شما در ذهنتان چی بازی می‌کنید؟ سرطان بازی یا قهرمان بازی ، برنده بازی یا بازنده بازی؟

نکته سوم | بزرگ نمایی

ویژگی بعدی ضمیر ناخودآگاه این است که در خصوص چیزهایی که باور می‌کند اصطلاحاً غلو میکند. یعنی اگر باور کند شما 10$ در جیب خود دارید احساسی معادل کسی که 1000$ در جیب دارد را به شما میدهد. این ویژگی به شما کمک میکند تا وقتی موفقیتی در مسیر رسیدن به هدف خود پیدا میکنید را چندین برابر به شما نشان دهد و انرژِی مثبت زیادی را برای شما آزاد می‌کند. خطری که این ویژگی دارد این است که دقیقا همین اتفاق را برای شکست های احتمالی نیز درشما بوجود می آورد پس مواظب باشید اگر در مسیر رسیدن به هدف دچار شکست های مسیری و موقت شدید ابدا متوقف نشوید و در گذشته زندگی نکنید. دوباره دست روی زانو بگیرید و بلند شوید و به جلو نگاه کنید.

نکته چهارم | آخرین برداشت ها واتفاقات را در خصوص هر موضوع باور می‌کند و گذشته را به فراموشی می‌سپارد

ویژگی بعدی و بسیار کاربردی ضمیر ناخودگاه این است که آخرین برداشت ها واتفاقات را در خصوص هر موضوع باور می‌کند و گذشته را به فراموشی می‌سپارد. این یعنی چی؟ یعنی اگر تا الان شما خودتون رو بازنده ، چاق ، بدرد نخور ، بی ارزش و… می دیدید نگران این نباشید که دیگر ضمیر ناخودآگاهم پذیرفته و من هر روز بازنده تر و چاقتر و… میشوم. بلکه کافی ست از امروز خودتون رو برنده ، انسانی در مسیر خوش اندام شدن ، ارزشمند و… ببینید ضمیر ناخودآگاه شما تغییر رویه داده و می‌پذیرد و شما در مسیر جدید همیاری می‌کند.

نکته پنجم | مهمترین عامل در باورپذیری ضمیر ناخودآگاه تکرار کلامی است!

اما این نکته که پنجمین نکته در ویژگی های طلایی ضمیر ناخودآگاه هست را توجه داشته باشید که مهمترین عامل در باورپذیری ضمیر ناخودآگاه تکرار کلامی است! یعنی اگر روزی 1000 بار باخود بگویید من خوشبختم ، من ثروتمندم ،من ارزشمندم ، من خودم را دوست دارم و… ضمیر ناخودآگاه با تکرار زیاد (تلقین) باور می‌کند و می پذیرد که شما خوشبخت ، ثروتمند و… هستید. دقت کنید که تکرار کلامی باید به صورت صوتی (حتی با صدای پایین ) باشد و نکته مهمتر اینکه ممکن است در اول این تغییرات (تکرار کلمات جدید و مخالف رویه گذشته) در ابتدا توسط ناخودآگاه شما با مقاومت شروع مواجه می شود. یعنی شما وقتی می‌گویید من ثرومندم ابتدا ضمیر ناخودآگاه شما دفترچه اقساط و بدهی های شمارا به شما یادآوری میکند. این ویژگی از بدجنسی ناخودآگاه نیست بلکه صرفا به این دلیل است که ضمیر ناخودگاه هر کاری می‌کند که از شما محافظت کند درواقع میخواهد یادآوری کند تو ثروتمند نیستی چون قسط داری ّبدهی داری و… اما به این یاس و ناامیدی توجه نکنید و ادامه دهید کم کم و بعد از چند روز متوجه تغییرات درونی و پس از آن متوجه تغییرات بیرونی خود خواهید شد.

مطالب مرتبط

محصولات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه

سبدخرید

بستن (Esc)

ورود

بستن (Esc)

دکمه اسکرول به بالا
Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest Telegram